قابل توجه كاربران محترم
توجه ، دراين صفحه سعي خواهد شد به آن دسته از پرسش‌هاي مطرح براي كاربران محترم كه از عموميت بيشتري برخورداراست پاسخ داده شود.شما مي توانيد پرسش‌هاي خود در ارتباط با بيماري‌هاوبهداشت دام و توليدات دامي را به آدرس كارشناس مسئول ترويج f.tehrani@ivo.org.irارسال وپاسخ خود رادرهمين صفحه دريافت فرماييد.  
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 100966
تعداد بازديد از سايت: 40627627
تعداد بازديد زيرپورتال: 2579499
اين زيرپورتال امروز: 179
در امروز: 2572
اين صفحه امروز: 4
مشاوره دامپزشكي
از میهمان کوچک و زیبای‌مان خوب نگهداری کنیم.
 • 1394/12/18 سه شنبه
  از میهمان کوچک و زیبای‌مان خوب نگهداری کنیم.
  یک سؤال: آیا به همان میزان که ما دوست داریم ماهی‌های رنگارنگ را میهمان خانه‌های‌مان کنیم و بر نشاط زندگی‌مان بیافزاییم، آن‌ها هم دوست دارند میهمان ما باشند؟ آیا ما میزبان‌های خوبی هستیم؟ اساساً حقی برای دیگر موجودات زنده قائل‌ایم که با خریداری آن‌ها- چه گیاه و چه حیوان- مسئولیتی برای خودمان تعریف ‌کنیم و نسبت به‌ آن متعهد باشیم؟
از بیماری مرس و ارتباط آن با حیوانات چه می‌دانید؟
 • 1394/7/7 سه شنبه
  از بیماری مرس و ارتباط آن با حیوانات چه می‌دانید؟
  چون این بیماری واگیر و خطرناک می‌تواند بهداشت جهانی را تهدید کند، کسب آگاهی در باره آن بسیار مهم است و به پیشگیری از شیوع بیماری کمک می‌کند. شما با مطالعه این متن که به پرسش‌های مطرح در این زمینه پاسخ داده است، با بیماری مرس و راه‌های سرایت و پیشگیری از آن آشناتر خواهید شد.
پاسخ به پرسش‌های مطرح در باره بیماری لمپی اسکین
 • 1393/7/20 يكشنبه
  پاسخ به پرسش‌های مطرح در باره بیماری لمپی اسکین
  سرعت انتشار و خسارت ناشی از بیماری لمپی اسکین در کشورهایی که برای اولین بار به آن دچار می‌شوند بسیار بالاست؛ بنابراین پیشگیری از بروز و شیوع این بیماری برای همه کشورها مهم است و سازمان جهانی بهداشت دام نیز برای پیشگیری از انتقال و انتشار آن در جهان اهمیت زیادی قائل است.
بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک ( پی پی آر )
 • 1392/12/3 شنبه
  بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک ( پی پی آر )
  طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR) ، بیماری ویروسی بسیار مسری است که در میان حیوانات اهلی،‌ گوسفند و بز به آن مبتلا می­شوند. این بیماری در گله هایی که سابقه واکسیناسیون یا ابتلا به بیماری را ندارند می‌تواند 80 تا 90 درصد دام‌ها را مبتلا کند و 50 تا 80 در صد مبتلایان را به کام مرگ بکشد. در این متنن مشاوره تلاش شده است به مهم‌ترین پرسش‌های موجود در ارتباط با بیماری و راه‌های پیشگیری از آن پاسخ داده شود. به هرگونه پرسش یا ابهام باقی‌مانده نیز در صورت ارسال آن به آدرس الکترونیکی ذکر شده در پرتال پاسخ داده خواهد شد.
پاسخ به پرسش‌هايي در باره‌ي بيماري مهم و پر خطر تب كريمه - كنگو
تا كنون به نقش خود در حفظ سلامت جامعه فكر كرده‌ايد؟
 • 1392/4/4 سه شنبه
  تا كنون به نقش خود در حفظ سلامت جامعه فكر كرده‌ايد؟
  انسان توانمند، خلاق، مسئول، تصميم‌گير و برنامه‌ريز، چگونه و از چه راه‌هايي مي‌تواند سالم و تندرست باشد و نقش خود را در جهت حفظ سلامت ديگران نيز ايفا كند؟ با پاسخ به پرسش‌هايي كه در اين زمينه مطرح است، به جايگاهي كه هريك از ما در پرداختن به اين موضوع داريم توجه كنيم و با در نظر گرفتن اهميت و اصل بودن سلامت، دانسته‌هاي خود را مرور كنيم و ببينم آيا تا امروز به آن‌ها عمل كرده‌ايم و در اين مسير قدمي برداشته‌ايم يا نه.
از ميهمان كوچك و زيباي‌مان خوب نگهداري كنيم؛‌ ماهي قرمز پيام‌آور نوروز و بهار.
 بهار،‌چراي آزاد و بيماري انتروتوكسمي
 • 1391/12/14 دوشنبه
  بهار،‌چراي آزاد و بيماري انتروتوكسمي
  بيماري خطرناك و كشنده انترو توكسمي كه به آن قلوه نرمي يا بيماري پرخوري هم‌ مي‌گويند، در زمان تغيير فصل و تغيير ناگهاني و سريع جيره‌ي غذايي، دام‌ها ( به ويژه دام‌هاي عشاير) راتهديد مي كند. در اين بخش از مشاوره دامپزشكي به پرسش‌‌هايي كه در اين زمينه مطرح است پاسخ داده مي شود.
 آگاهي، بهترين راه مقابله با هاري است
 • 1391/7/3 دوشنبه
  آگاهي، بهترين راه مقابله با هاري است
  28 سپتامبر (هفتم مهرماه) در هرسال، روز جهاني هاري است كه از سوي سازمان بهداشت جهاني با توجه به اهميت اين بيماري تعيين شده است. در اين‌جا ضمن پاسخ به رايج‌ترين پرسش‌هاي مطرح در باره هاري، براين موضوع مهم تأكيد شده است كه اين بيماري خطرناك، ولي قابل پيشگيري است؛ و آگاهي اولين گام است.
 خطر بروسلوز جدي است. ( بخش دوم و پاياني )
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (ivoguest)


مجری سایت : شرکت سیگما