بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 133616
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72399033 تعداد بازديد زيرپورتال: 2911347 اين زيرپورتال امروز: 288 سایت در امروز: 24725 اين صفحه امروز: 17
مشاوره دامپزشكي
تب خونریزی دهنده‌‌ی کریمه- کنگو، بیماری پر خطر ولی قابل پیشگیری
از میهمان کوچک و زیبای‌مان خوب نگهداری کنیم.
 • 1394/12/18 سه‌شنبه
  از میهمان کوچک و زیبای‌مان خوب نگهداری کنیم.
  یک سؤال: آیا به همان میزان که ما دوست داریم ماهی‌های رنگارنگ را میهمان خانه‌های‌مان کنیم و بر نشاط زندگی‌مان بیافزاییم، آن‌ها هم دوست دارند میهمان ما باشند؟ آیا ما میزبان‌های خوبی هستیم؟ اساساً حقی برای دیگر موجودات زنده قائل‌ایم که با خریداری آن‌ها- چه گیاه و چه حیوان- مسئولیتی برای خودمان تعریف ‌کنیم و نسبت به‌ آن متعهد باشیم؟
از بیماری مرس و ارتباط آن با حیوانات چه می‌دانید؟
 • 1394/7/7 سه‌شنبه
  از بیماری مرس و ارتباط آن با حیوانات چه می‌دانید؟
  چون این بیماری واگیر و خطرناک می‌تواند بهداشت جهانی را تهدید کند، کسب آگاهی در باره آن بسیار مهم است و به پیشگیری از شیوع بیماری کمک می‌کند. شما با مطالعه این متن که به پرسش‌های مطرح در این زمینه پاسخ داده است، با بیماری مرس و راه‌های سرایت و پیشگیری از آن آشناتر خواهید شد.
پاسخ به پرسش‌های مطرح در باره بیماری لمپی اسکین
 • 1393/7/20 يكشنبه
  پاسخ به پرسش‌های مطرح در باره بیماری لمپی اسکین
  سرعت انتشار و خسارت ناشی از بیماری لمپی اسکین در کشورهایی که برای اولین بار به آن دچار می‌شوند بسیار بالاست؛ بنابراین پیشگیری از بروز و شیوع این بیماری برای همه کشورها مهم است و سازمان جهانی بهداشت دام نیز برای پیشگیری از انتقال و انتشار آن در جهان اهمیت زیادی قائل است.
بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک ( پی پی آر )
 • 1392/12/3 شنبه
  بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک ( پی پی آر )
  طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR) ، بیماری ویروسی بسیار مسری است که در میان حیوانات اهلی،‌ گوسفند و بز به آن مبتلا می­شوند. این بیماری در گله هایی که سابقه واکسیناسیون یا ابتلا به بیماری را ندارند می‌تواند 80 تا 90 درصد دام‌ها را مبتلا کند و 50 تا 80 در صد مبتلایان را به کام مرگ بکشد. در این متنن مشاوره تلاش شده است به مهم‌ترین پرسش‌های موجود در ارتباط با بیماری و راه‌های پیشگیری از آن پاسخ داده شود. به هرگونه پرسش یا ابهام باقی‌مانده نیز در صورت ارسال آن به آدرس الکترونیکی ذکر شده در پرتال پاسخ داده خواهد شد.
تا كنون به نقش خود در حفظ سلامت جامعه فكر كرده‌ايد؟
 • 1392/4/4 سه‌شنبه
  تا كنون به نقش خود در حفظ سلامت جامعه فكر كرده‌ايد؟
  انسان توانمند، خلاق، مسئول، تصميم‌گير و برنامه‌ريز، چگونه و از چه راه‌هايي مي‌تواند سالم و تندرست باشد و نقش خود را در جهت حفظ سلامت ديگران نيز ايفا كند؟ با پاسخ به پرسش‌هايي كه در اين زمينه مطرح است، به جايگاهي كه هريك از ما در پرداختن به اين موضوع داريم توجه كنيم و با در نظر گرفتن اهميت و اصل بودن سلامت، دانسته‌هاي خود را مرور كنيم و ببينم آيا تا امروز به آن‌ها عمل كرده‌ايم و در اين مسير قدمي برداشته‌ايم يا نه.
 بهار،‌چراي آزاد و بيماري انتروتوكسمي
 • 1391/12/14 دوشنبه
  بهار،‌چراي آزاد و بيماري انتروتوكسمي
  بيماري خطرناك و كشنده انترو توكسمي كه به آن قلوه نرمي يا بيماري پرخوري هم‌ مي‌گويند، در زمان تغيير فصل و تغيير ناگهاني و سريع جيره‌ي غذايي، دام‌ها ( به ويژه دام‌هاي عشاير) راتهديد مي كند. در اين بخش از مشاوره دامپزشكي به پرسش‌‌هايي كه در اين زمينه مطرح است پاسخ داده مي شود.
 آگاهي، بهترين راه مقابله با هاري است
 • 1391/7/3 دوشنبه
  آگاهي، بهترين راه مقابله با هاري است
  28 سپتامبر (هفتم مهرماه) در هرسال، روز جهاني هاري است كه از سوي سازمان بهداشت جهاني با توجه به اهميت اين بيماري تعيين شده است. در اين‌جا ضمن پاسخ به رايج‌ترين پرسش‌هاي مطرح در باره هاري، براين موضوع مهم تأكيد شده است كه اين بيماري خطرناك، ولي قابل پيشگيري است؛ و آگاهي اولين گام است.
 خطر بروسلوز جدي است. ( بخش دوم و پاياني )
خطر بروسلوز جدي است. ( بخش اول )
 • 1390/3/7 شنبه
  خطر بروسلوز جدي است. ( بخش اول )
  در اين پرسش و پاسخ به مهم‌ترين مباحث مطرح در ارتباط با بروسلوز و راه‌هاي كنترل و پيشگيري در انسان و دام پرداخنه شده است.
بيشتر
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است